Rólunk

Alapítványunk létrehozásának ötlete először 2019 májusában vetődött fel, néhány lelkes, a közlekedésben dolgozó és aktívan tevékenykedő taggal. Ekkor indítottuk el jelenleg is futó nagy projektünket, az egykori GFX-944 rendszámú Ikarus 260.02-es felújítását.

Egy évvel később, 2020 nyarán jött elő ismét a téma csapatunkban, így bő fél év leforgása alatt sikerült bejegyeztetni a Közúti Közlekedési Emlékekért Alapítványt.

Csapatunk kezdetben 5 főt számlált, mostanra ez 9 főre nőtt, illetve van sok külső segítőnk is.

Céljaink közé tartozik, hogy a jelen- és az utókornak

felkutassuk,
összegyűjtsük,
megőrizzük és
bemutassuk

a közúti közlekedéshez köthető kisebb és nagyobb relikviákat, valamint járműveket amelyek méltó emléket állítanak annak történetének és történelmének.

Fontosnak tartjuk gyűjteményünk bővítését és tematikus rendezését, így szívesen fogadunk bármilyen tárgyat, könyvet, régi papírokat, alkatrészeket, kitűzőket, táblákat, stb.